9 راه برای تقویت قدرت دامنه (Domain Authority)

اعتبار-دامنه

Domain Authority (DA ) یک معیار رتبه بندی است که پیش بینی می کند رتبه سایت به صورت آنلاین چقدر خوب است. این مقیاس از 1 تا 100 پیش می رود. هرچه به 100 نزدیکتر باشید ، شانس رتبه بندی شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) بیشتر است، بنابراین کلیک های بیشتری به شما می دهد.

برای مشاهده رتبه سایت شما در حال حاضر، از Link Explorer رایگان Moz دیدن کنید تا DA خود را آزمایش کنید. کافی است آدرس وب سایت خود را در نوار جستجو تایپ کرده و روی “آنالیز” کلیک کنید. فقط به خاطر داشته باشید: اگر DA شما کمتر از 30 تا 50 است خود را سرزنش نکنید. اگر امروز این 9 نکته را رعایت کنید، مطمئناً نمره DA خود را بهبود خواهید دید.

عمر نام دامنه(Domain name age)

شما آن ضرب المثل قدیمی را می شناسید، درست است؟ خرد با افزایش سن به وجود می آید. خوب حدس بزن چی؟ همین امر در مورد نام دامنه شما نیز صادق است. اگر نام دامنه شما دارای سن “پیری” نباشد ، رتبه پایین تری خواهد داشت و کاربران آنلاین ممکن است سایت شما را قانونی نبینند.

اما با نام دامنه قدیمی تر، نه تنها کاربران سایت شما را قانونی تر می بینند، بلکه نمره DA بسیار بالاتری نسبت به نام های دامنه جوان تر خواهند داشت. به عبارت دیگر ، هر بار که دامنه خود را تغییر می دهید، ممکن است بیش از آنکه مفید باشد، مضر است، زیرا در واقع اعتبار خود را در طول این سالها با شروع از صفر از بین می برید.

بنابراین ، نام دامنه ای را به خاطر بسپارید که نه تنها مربوط به موقعیت شما باشد، بلکه چیزی است که شما مایل به حفظ آن برای مدت طولانی هستید.

بهینه سازی روی صفحه (on page optimization)

وقت آن است که همه موارد زیر را در صفحات خود بهینه سازی کنید:

  • کد

  • محتوا

  • ساختار سایت

  • برچسب های متا

سایر عناصر روی صفحه (H1 ، تگ عنوان ، تگ alt تصویر ، معماری سایت و غیره).

بهبود DA شما با بهینه سازی می تواند سایت شما را برای موتورهای جستجو راحت تر کند.

محتوای عالی ایجاد کنید

آیا می خواهید پیوندهای با کیفیت بالا از چندین دامنه را در سایت خود جذب کنید؟ خبر خوب! جذابیت بیشتر برای سایت شما از طریق ایجاد محتوای با کیفیت بالا که برای مخاطبان هدف شما جذاب است ایجاد می شود. در غیر این صورت، محتوای بی کیفیت فقط مردم را می ترساند.

بنابراین، در ارائه بهترین محتوای ممکن، مطمئناً به شما کمک می کند تا نمره DA خود و را بهبود بخشید (و حتی مزایای SEO اضافی بیشتری به شما می دهد).

بهبود لینک داخلی

چرا وقتی لینک داخلی شما به بیشترین توجه نیاز دارند، نگران کسب لینک های خارجی باشید؟ بله ، تمرکز بیش از حد روی لینک های خارجی می تواند باعث شود بینایی داخلی را از دست بدهید.

بنابراین ، چرا لینک های داخلی؟ این لینک ها به بازدیدکنندگان کمک می کند تا آنچه را که در وب سایت شما جستجو می کنند جستجو کنند. به این ترتیب، بازدیدکنندگان بهترین تجربه کاربر را دریافت می کنند، و لینک داخلی باعث تقویت قدرت دامنه می شود.

لینک پروفایل تمیز

داشتن مشخصات لینک تمیز ضروری است، زیرا به شما کمک می کند تا نمره DA عالی را بدست آورید و حفظ کنید. بنابراین ، برای تمیز کردن مشخصات لینک خود ، باید لینک های بد را از آن حذف کنید.

در این فرایند، می توانید از ابزارهایی مانند:

  • Moz Explore

  • Ahrefs Backlink Checker

  • SEMrush Backlink Audit Tool

این ابزارها به شما کمک می کنند لینک های نامناسب یا ناخواسته را شناسایی کنید.

پس از اتمام بازرسی لینک، با صاحبان وب سایت تماس بگیرید تا از آنها بخواهند پیوند را حذف کنند یا “برچسب nofollow” را اضافه کنند (ارزش لینک را کم می کند). اگر این کار نمی کند، از ابزار Google Disavow برای حذف پیوندهای گفته شده از نمایه خود استفاده کنید.

حوزه فعالیت خود را بشناسید

هنگام راه اندازی یک سایت، برای شما مهم است که متخصص آنچه در اینترنت ارائه می دهید باشید و DA شما نیز از این قاعده مستثنی نیست. تبدیل شدن به یک شخصیت معتبر در حوزه فعالیت خودتان به شما این امکان را می دهد تا ضمن ارائه مشاوره تخصصی به جامعه، اعتماد خوانندگان را جلب کنید.

اگر محتوای شگفت انگیزی دارید (به عنوان مثال وبلاگ های مهمان در انجمن های مرتبط با صنعت) و روش های هوشمندانه ای برای جذب مخاطب مورد نظر خود دارید، در این صورت مردم شما را به عنوان صاحب منصب شما می بینند. این نه تنها نام تجاری شما را معروف می کند، بلکه نمره DA شما را نیز افزایش می دهد.

موبایل دوست باشید(Mobile freindly)

امروزه، مردم در تلفن ها، رایانه های لوحی و غیره خود هستند. از هر وسیله ای که می توانند در سفر استفاده کنند، از آن استفاده خواهند کرد. به عبارت دیگر، تلفن همراه فقط راه آینده نیست. این در حال حاضر اتفاق می افتد و از سال 2014 از لپ تاپ ها پیشی گرفته است. بنابراین ، اگر وب سایت شما هنوز برای موبایل سازگار نیست، اکنون زمان آن است که آن را برطرف کنید!

اگر وب سایت شما هنوز برای استفاده از موبایل بهینه نشده است ، نه تنها به رتبه جستجوی شما آسیب می رساند (از آنجا که Google از سایت های سازگار با تلفن همراه حمایت می کند) ، بلکه در ابتدا کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند نیز از دست می دهند.

بنابراین ، به آزمون Google-Mobile-Friendly Test بروید و سپس آزمایشی را برای دامنه خود اجرا کنید. پس از آن ، گوگل گزارش مفصلی از میزان سازگاری سایت شما با موبایل و آنچه می توانید برای بهبود آن انجام دهید به شما ارائه می دهد.

بهبود سرعت صفحه

بیایید با آن روبرو شویم: هیچ کس دوست ندارد منتظر بارگذاری یک صفحه وب باشد. آنها نتایج سریع می خواهند بنابراین ، اگر سایت شما به اندازه کافی سریع بارگیری نمی شود، کاربران ناامید می شوند و به احتمال زیاد به سایت دیگری می روند. بنابراین ، چرا سرعت صفحه خود را افزایش نمی دهید؟

ابتدا دلیل  آن چیزی را که باعث می شود وب سایت شما کند اجرا شود را بیابید. می توانید این کار را با اجرای وب سایت خود از طریق Google’s PageSpeed ​​Insights انجام دهید. سرعت سایت شما را تجزیه و تحلیل می کند. و سپس، گزارشی را برای سرعت بخشیدن به سایت خود و در نتیجه بهبود نمره DA شما مشخص می کند.

از رسانه های اجتماعی استفاده کنید

در نهایت، مهم است که سیگنال های اجتماعی خود را افزایش دهید، وقتی صحبت از به دست آوردن قدرت بیشتر در حوزه شما می شود. در حالی که موتورهای جستجو مانند گوگل اصرار ندارند که سایت ها سیگنال های اجتماعی را در اولویت قرار دهند تا رتبه بندی خود را افزایش دهند ، اما همچنان مدیران سایت باید از رسانه های اجتماعی برای انجام موارد زیر استفاده کنند:

  • سایت های خود را تبلیغ کنید ؛

  • محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنید ؛

  • هرگونه رویداد و مسابقه را به مردم اطلاع دهید.

در نتیجه، به احتمال زیاد سایت شما از طریق رسانه های اجتماعی لایک، اشتراک گذاری و توییت دریافت می کنند، در حالی که در موتورهای جستجو به صورت انفرادی عمل می کنند.

نتیجه گیری

اقتدار دامنه برای سایت شما بسیار مهم است.  DA به شما اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل میزان عملکرد وب سایت شما در فضای جستجو را انجام دهید. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد عملکرد وب سایت خود را با سایت های رقیب خود مقایسه کنید ، بنابراین به شما نشان می دهد که در نتایج موتورهای جستجو در چه وضعیتی قرار دارید.

بنابراین ، امروز با بهبود و حفظ نمره DA خود ، سایت خود را رونق دهید. با افزایش DA سایتتان نیز از شما ممنون خواهد بود.

مقالات مرتبط