از بین تمام پیشرفت های SEO که می توانید انجام دهید، یکی از مواردی که بیشترین کنترل را بر روی آن دارید، سئو صفحه است.

تاکتیک بهینه سازی صفحات شما برای به دست آوردن بازدید بیشتراست. باید بدانید محتوای صفحه خود را چگونه سئو کنید تا کاربران زیادی جذب سایت شما شوند. هدف ما ساختن صفحه ای است که به جستجوگر کمک می کند تا به هدف خود برسد و به هدف جستجو پاسخ دهد. شما باید تلاش کنید بیشتر مفید و منعطف باشید.

وب سایت ها به هر شکل و ابعادی هستند. تیم سافت نت شما را با 5 گزینه جذاب اصول سئو صفحه آشنا می کند.

5 گزینه جذاب اصول سئو صفحه-تگ عنوان

لیست 5 اصول جذاب سئو  

  • ایجاد تگ عنوان خوب

ایجاد تگ عنوان یکی از اولین چیزهایی است که هر جستجوگری از سایت شما می بیند ولی در خود صفحه قابل مشاهده نیست. تگ عنوان به عنوان، عنوان اصلی هنگام به اشتراک گذاشتن یک صفحه در رسانه های اجتماعی نمایش داده می شود.

با این کار می توانیم آن را به 2 روش بهینه کنیم.

در مرحله اول ما می توانیم هدف موضوع اصلی کلمات کلیدی خود را در آن قرار دهیم تا به موتورهای جستجو نشان دهیم که محتوای این صفحه درباره چه چیزی میباشد.

 در مرحله دوم ما می توانیم عناوین بسیار جالبی بسازیم که مورد توجه قرار گیرند.

برجسته بودن در نتایج جستجو از این طریق می تواند به ما کمک کند تا کلیک های اضافی کسب کنیم. مسلما یک صفحه توضیحات محصول و یک پست وبلاگ دارای تگ های عنوان بسیار متفاوت هستند. تگ ها بسته به موضوع شما متفاوت اند.

تمام صفحات خود را مرور کرده و عناوین خود را جستجو کنید. آیا بیشترین استفاده را از کلمات کلیدی خود می کنید؟ آیا آنها تا حد امکان جالب و مناسب هستند؟

هر صفحه به یک تگ عنوان منحصر به فرد نیاز دارد و طول تگ ها باید 65 کارکتر یا کمتر باشد.

  •  از توضیحات متا جالب تر استفاده کنید

مشابه تگهای عنوان شما، توضیحات متا یا همان meta description یک روش ساده اما بسیار کارآمد برای بهبود سئو سایت شما است. متا توضیحات برای تولید پاراگراف کوچک متن که در زیر عنوان صفحه در نتایج جستجو ظاهر می شود، می باشد.

آنها به گونه ای طراحی شده اند که مختصری از آنچه در صفحه است  پیدا کنید. اگرچه آنها به عنوان یک عامل رتبه بندی به حساب نمی آیند، اما بر نرخ کلیک تأثیر می گذارند. یک توصیف متا عالی به شما کمک می کند تا یک نتیجه در میان سایر افراد برجسته شود! متا دیسکریپشن یکی از بهترین 5 گزینه جذاب اصول سئو صفحه می باشد.

  •  URL های معقول و منطقی ایجاد کنید

URL ها معقول و منطقی باید کوتاه، قابل خواندن و غنی بودن از کلمات کلیدی باشند. یک موضوع فنی تر این است که اکثر سایتها می توانند URL های خود را ، به خصوص هنگام ایجاد صفحات جدید بررسی و بهینه کنند

چند اصل راهنما وجود دارد، مانند استفاده از خط تیره به جای زیرخط و اضافه کردن هدف اصلی کلید واژه به ویژه در چند کلمه اولurl  و در صورت امکان، کوتاه و ساده نگه داشتن آنها در عین انعکاس سلسله مراتب سایت، بهترین کار است.

  • از تصاویر خود نهایت استفاده را ببرید

بدون شک سایت شما تصاویر زیبای زیادی دارد. اما آیا شما از آنها در حد توان بالقوه خود استفاده می کنید؟ باید تمام تصاویر خود را با کیفیت ولی اندازه کم بارگذاری کنید تا عکس ها سریع لود  شوند وسرعت سایت پایین نیاید. در عکس ها باید از برچسب های alt استفاده کنید زیرا در بهبود سئو سایت تاثیر شگفت انگیزی دارد.

پس از برچسب های alt برای تهیه متن توصیفی تصویراستفاده کنید تا موتورهای جستجو بتوانند بفهمند تصویر به چه چیزی مربوط است.

  • محتوای خود را بهبود ببخشید

یک موضوع بزرگ برای پایان دادن و گسترده کردن این است که محتوای خود را بهبود ببخشید . به محتوایی که برای صفحه خود دارید نگاه کنید. آیا موضوع مورد نظر را کاملاً پوشش می دهد؟ آیا همه تغییرات کلمه کلیدی مرتبط را که می توانید پیدا کنید، برطرف می کند؟ آیا برای بهبود تعامل به بهترین شکل ممکن نوشته شده است؟

موتورهای جستجو عاشق محتوای با کیفیت هستند. حتی سایتی که مرتبا به روز رسانی میشود را هر روز بررسی میکنند. بنابراین شما باید هر بار صفحه خود را در بهترین حالت ممکن قرار دهید. ببینید چه کسی رتبه بندی خوبی برای اهداف کلمات کلیدی شما دارد. چگونه می توانید منبعی ایجاد کنید که به وضوح بسیار بهتر باشد؟ چگونه می توانید مشکلات را حل کنید؟

اکنون که با 5 گزینه جذاب اصول سئو صفحه آشنا شدید در صورت تمایل می توانید با با سپردن سئو سایت خود به تیم سافت نت بهینه سازی صفحات خود را گارانتی کنید و با این کار کاربران زیادی جذب سایت شما شوند.

مقالات مرتبط