چگونه می توان در حرفه توسعه وب شروع به کار کرد؟

توسعه وب

 آیا می دانید چند درصد مشاغل ایران با کمبود مهارت های دیجیتالی روبرو هستند؟ یا اینکه چند درصد مشاغل تبلیغاتی آنلاین به برخی از مهارت های دیجیتال نیاز دارند؟ این خبر خوبی برای کسانی است که مهارت های جویای کار را دارند و در عصری که هیچ مشاغلی نباید بدون وب سایت باشد، یکی از وظایف شغلی که بی انتهاست توسعه وب است.

بنابراین چگونه می توانید آن را به عنوان یک توسعه دهنده وب ایجاد کنید؟ بیایید نگاهی به گزینه های شما و مهارت های مورد نیاز خود بیاندازیم.

تفاوت بین توسعه دهنده وب و یک طراح وب چیست؟

  قبل از ادامه کار، مهم است که بدانیم تفاوت بین یک توسعه دهنده وب و یک طراح وب وجود دارد. به طور خلاصه، یک برنامه نویس وب زیرساخت هایی را ایجاد می کند که باعث ایجاد یک وب سایت می شود. در حالی که یک طراح وب بر روی جنبه بصری متمرکز است. یعنی صفحاتی که کاربر هنگام نمایش آن وب سایت، در مرورگر خود مشاهده می کند.

وظیفه یک توسعه دهنده وب این است که با طراحان و سایر سهامداران برای ایجاد قابلیت های یک وب سایت کار کند و با پیشرفت فن آوری وب سایت در همه زمان ها و مارک ها به طور مداوم برای ارائه ظاهر جدید نیاز به اختراع مجدد دارند.

در حالی که یک طراح وب چشم انداز چگونگی شکل و ظاهر وب سایت را ارائه می دهد و سایر مشاوران می توانند جنبه هایی مانند معماری، ناوبری و سایر جنبه های کاربرد وب سایت را ارائه دهند. این توسعه دهنده وب است که این امر را به واقعیت تبدیل می کند. توسعه دهندگان همچنین مسئولیت اطمینان از عملکرد روان سایت در همه سیستم عامل ها و همچنین پشتیبانی مداوم از مواردی مانند رفع اشکال و پیاده سازی ویژگی های جدید را دارند.

گزینه های شغلی در توسعه وب

گزینه های ویژه ای در زمینه توسعه وب وجود دارد. برخی از توسعه دهندگان تصمیم می گیرند در خصوص زبان های برنامه نویسی، سیستم هایی مانند دروپال یا برنامه های تلفن همراه متخصص شوند. اگرچه به طور گسترده، مشاغل توسعه وب تحت گروه توسعه frontend یا backend قرار می گیرند:

توسعه دهندگان Frontend ، همانطور که از نامش پیداست، با استفاده از زبان های برنامه نویسی از جمله HTML ، JavaScript و CSS ، معماری و قسمت های عمومی وب سایت را ایجاد می کنند. وظیفه آنها زنده کردن چشم انداز یک طراح وب است. بنابراین آنها در جنبه هایی مانند طرح بندی و نحوه تعامل افراد با وب سایت ها تخصص دارند.

از طرف دیگر، توسعه دهندگان Backend با عملکرد یک وب سایت در پشت صحنه سرو کار دارند. سرورها، برنامه ها و پایگاه داده هایی که از وب سایت پشتیبانی می کنند، با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند Java ، C ++ ، Ruby ، ​​Python و Scala برای نوشتن خدمات وب و API هایی که به قسمت عمومی وب سایت اجازه می دهد تا اجرا شود.

شما چند روش مختلف برای کار در یک کار توسعه وب دارید و بسیاری از توسعه دهندگان بیش از یکی از این موارد را در طول زندگی حرفه ای خود امتحان می کنند.

زندگی روزمره در توسعه وب

زندگی یک توسعه دهنده وب به طرز شگفت انگیزی متنوع است فقط نوشتن کد نیست. ممکن است برای رفع اشکالات وب سایت یا پیاده سازی ویژگی های جدید فراخوانده شوید. شما ممکن است برای اطمینان از عملکرد وب سایت همانطور که در مرورگرهای مختلف و در دستگاه های مختلف کار می کند آزمایشاتی را انجام دهید و مسئولیت اطمینان از ایمنی سایت در برابر خطرات حملات سایبری بر عهده شماست. همچنین ممکن است شما با مشتریانی ملاقات داشته باشید و درک کنید که آنها چگونه می خواهند یک ویژگی جدید کار کند.

به چه دانش و مهارت هایی برای توسعه وب نیاز دارید؟

اول و مهمترین دانش ومهارت برای توسعه وب یادگیری نحوه کدگذاری است. بسیاری از آنها با یادگیری HTML و CSS قبل از افزودن زبانهای برنامه نویسی بیشتر به مجموعه ابزارهای خود مانند PHP ، SQL و JavaScript شروع می کنند. علاوه بر برنامه نویسی سمت کلاینت و سمت سرور ، همچنین باید با مناطقی مانند:

چارچوب های برنامه وب

سیستم های مدیریت پایگاه داده

سیستم های کنترل نسخه

طراحی وب پاسخگو

امنیت و رمزگذاری

با تکمیل مهارت های فنی خود به عنوان یک برنامه نویس وب، چندین مورد دیگر وجود دارد.

همچنین لازم به یادآوری است که مانند همه چیز در دنیای دیجیتال، برنامه ها و ابزارهایی که به عنوان یک توسعه دهنده وب نیاز به تسلط دارید همیشه تغییر می کنند. برای اینکه در بالای بازی خود باشید، باید همراه سافت نت، از این منظره همیشه در حال تغییر، آگاه باشید تا مطمئن شوید مهارت های شما همیشه به روز هستند.

 صلاحیت های برنامه نویس وب

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس وب نیازی به مدرک ندارید. ناگفته نماند که برای موفقیت در توسعه وب به سطح بالایی از سواد رایانه ای نیاز دارید. اما اگر قبلاً نحوه کد نویسی را نمی دانید، یک راه آسان برای شروع کار در https://www.codecademy.com/ است که 12 زبان برنامه نویسی مختلف را ارائه می دهد. ثبت نام رایگان است.

دوره های متعدد دیگری اغلب رایگان، وجود دارد که می توانید برای معرفی خود به این موضوع انجام دهید مانند:

https://www.freecodecamp.org/ یک پلت فرم یادگیری تعاملی غیرانتفاعی با گواهینامه ها و آموزش های تأیید شده در مورد همه چیز، از JavaScript تا طراحی وب پاسخگو، کامل با توانایی تمرین و پیاده سازی کد از طریق یک پورتال تعاملی

اگرچه هیچ جایگزینی برای تجربه در دنیای واقعی وجود ندارد!

نحوه ایجاد تجربه و نمونه کارها آنلاین

برای ایجاد تجربه به عنوان یک توسعه دهنده وب، برای نشان دادن مهارت های خود به یک نمونه کارها آنلاین نیاز خواهید داشت. این باید از سایتهایی که شما ساخته اید برخوردار باشد. بنابراین اگر چیزی برای نمایش ندارید وقت آن است که کار روی برخی از آنها را شروع کنید!

ثبت نام رایگان درسایت وشرکت در جلسه های غیر حضوری سافت نت به شما این امکان را می دهد که در پروژه های برنامه نویسی واقعی به شما کمک کند تا نمونه کارهای خود را شروع کنید.

چگونه می توان در توسعه وب شغل پیدا کرد؟

مانند هر شغل شما می توانید با ثبت نام رایگان در سایت هایی مانند https://www.linkedin.com/jobs/ و https://uk.indeed.com/  به دنبال کارتوسعه دهنده وب یا تخصص های خاص باشید.

همچنین ممکن است مشاغل تبلیغ شده در سایت های تخصصی شغل دیجیتال مانند https://stackoverflow.com/jobs و https://www.onlydigitaljobs.com/ را پیدا کنید.

آیا توسعه وب شغل مناسب شماست؟

با فرض اینکه شما فردی هستید که قبلاً مجذوب اینترنت و عملکردهای داخلی آن شده اید. چند ویژگی شخصیتی وجود دارد که باعث می شود برخی افراد نسبت به سایرین بهتر در توسعه وب مناسب باشند. شما باید متد منطقی و فوق العاده به جزئیات توجه داشته باشید و به ذخیره صبر و بردباری بی پایان اشاره نکنید. کدی که می نویسید همیشه برای اولین بار کار نمی کند و ممکن است با اشکالاتی روبرو شوید که هر دو برای بررسی علت و یافتن راه حل به ذهن تحلیلی نیاز دارند. اگر به نظر می رسد چیزی راضی کننده باشد، توسعه وب می تواند حرفه ایده آل شما باشد .

مقالات مرتبط