آیا به دنبال بهترین ابزار سئو و تحلیلگر وب سایت هستید؟

یک ابزار سئو می تواند به شما کمک کند تا تصویری واضح از سئو سایت خود بدست آورید و به شما ایده هایی برای کمک به بهبود ترافیک وبسایتتان می دهد. در این مقاله، ما بهترین متخصصین سئو و ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت را در اختیار شما قرار می دهیم.

ابزار سئو

چرا باید از ابزار سئو و تحلیل وب سایت استفاده کرد؟

ابزار سئو و تحلیلگر وب سایت می تواند به شما کمک کند تا ببینید آیا استراتژی بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما کار می کند یا خیر.

هنگام صحبت از سئو سایت موارد زیادی وجود دارد و پیگیری همه موارد کار سختی است. با استفاده از ابزار سئو می توانید وب سایت خود را بهینه سازی کنید و تغییراتی را می توانید برای کمک به بازدیدکننده بیشتر ایجاد کنید.

ابزار سئو و تحلیل وب سایت می تواند از بسیاری جهات به وب سایت شما کمک کند.

  • به شما کمک می کند تا خطاهای SEO را که سایت شما را عقب نگه داشته است رفع کنید.
  • به سادگی با ایجاد پیشرفت، می توانید بازدید بیشتری داشته باشید.
  • استراتژی های SEO خارج از سایت مانند ایجاد بک لینک را پیگیری کنید.
  • مسائلی را کشف کنید که می توانید از رقبای خود پیشی بگیرید.

با این اوصاف ، بیایید نگاهی به بهترین ابزار سئو وب سایت بیندازیم و ابزار ردیابی رتبه بندی را که می توانید برای پیشرفت کار خود استفاده کنید، بررسی کنیم.

AIOSEO

All in One SEO (AIOSEO)  بهترین افزونه SEO برای وردپرس است که بیش از 2 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند. این جامع ترین جعبه ابزار SEO است که وب سایت شما را تجزیه و تحلیل کرده و به شما اطلاع می دهد که چگونه می توانید SEO خود را بهبود ببخشید.

این وب سایت کل وردپرس شما را تجزیه و تحلیل می کند و به شما یک نمره SEO ، همراه با گزارش مفصلی از آنچه می توانید تغییر دهید ، می دهد.

به عنوان مثال ، ممکن است به شما بگوید لینک های داخلی، لینک های خارجی ، رفع لینک های خراب ، تغییر سرصفحه ها، افزودن توضیحات متا و برچسب های متا و موارد دیگر را اصلاح کنید.

حتی اگر قبلاً هرگز سئو انجام نداده باشید، این افزونه به شما آموزش می دهد و به شما نشان می دهد که چه چیزی را باید برطرف کنید.

همچنین می توانید با سفارشی سازی عنوان متا، توضیحات متا و موارد دیگر، هر پست و صفحه را به طور کامل در وب سایت وردپرس خود بهینه کنید. به هر صفحه نمره TruSEO داده می شود، همانطور که شما پیشرفت هایی را انجام می دهید که امتیاز بالاتر می رود.

با ایجاد همه تغییراتی که این افزونه پیشنهاد می کند، شما تقریباً SEO در صفحه کامل خواهید داشت و به راحتی بازدید بیشتری از وب سایت خود را به دست می آورید.

همچنین یک ویژگی تحقیق در مورد رقیب وجود دارد که به شما نشان می دهد رقیب شما برای سئو بهینه سازی شده است.

AIOSEO  همچنین دارای نقشه های وب XML هوشمند، نشانه گذاری غنی ، ویرایشگر robots.txt، یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی داخلی و تعداد زیادی از ویژگی های مفید دیگر برای رشد دید موتور جستجو است.

SEMrush

 یکی از بهترین ابزارهای سئو در بازار است. وبلاگ های وردپرس، کارشناسان جستجوگرها و صاحبان مشاغل از Semrush   استفاده می کنند.

ما نیز برای بسیاری از کارهای SEO مانند ردیابی رتبه بندی کلمات کلیدی و تحقیقات کلمات کلیدی ازSEMrush  استفاده می کنیم. می توانید از این ابزار برای تجزیه و تحلیل وب سایت خود و انجام ممیزی سئو استفاده کنید.

SEMrush    یک چک کننده لینک قوی دارد که به شما تمام سایت های لینک دهنده به سایت شما همراه با انکرتکست و اعتبارشان  نشان می دهد.

این به شما نشان می دهد که آیا تلاش های ایجاد لینک شما موثر است یا تأثیر منفی بر SEO سایتتان گذاشته است.

همانطور که روی استراتژی SEO خود کار می کنید، می توانید از ردیاب کلمات کلیدی استفاده کنید تا ببینید آیا رتبه بندی شما بهتر می شود یا خیر.

حتی می توانید کلمات کلیدی خاصی را که با ارزش ترین مورد برای تجارت شما هستند ردیابی کنید. شما می توانید از نسخه آزمایشی رایگان 7 روزه یا برنامه رایگان محدودی که به شما امکان دسترسی به اطلاعات اولیه سئو و وب سایت را می دهد استفاده کنید.

اگر گزارش های دقیق سئو و ویژگی های تجزیه و تحلیل سئو را می خواهید ، برنامه های برتر از 119.95 دلار در ماه شروع می شوند و به شما امکان دسترسی کامل به داده های وب سایت ، سئو و بازدید را می دهند. جهت استفاده از این ابزار باید vpn استفاده شود.

MonsterInsights

MonsterInsights  بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است که بیش از 3 میلیون وب سایت از آن استفاده می کنند. به شما امکان می دهد به راحتی Google Analytics را در وردپرس تنظیم کنید و معیارهای بازدید خود را مستقیماً در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

همچنین می توانید رتبه بندی کلمات کلیدی خود را مستقیماً در داشبورد وردپرس خود کنترل کنید. شما می توانید گزارش Google Search Console خود را مشاهده کرده و 50 اصطلاح برتر جستجو را که وب سایت شما برای آنها رتبه بندی کرده است، مشاهده کنید.

برای دسترسی به این گزارش ابتدا باید Google Search Console را با Google Analytics متصل کنید.

همچنین تعداد نمایش ها، کلیک ها، نرخ کلیک و میانگین موقعیت هر کلمه کلیدی را به شما نشان می دهد. می توانید از این داده ها به همراه نکات بهینه سازی ارائه شده توسط AIOSEO برای ارتقا رتبه خود استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر مقاله ای پیدا کنید که در جایگاه 11 یا 12 قرار دارد، می توانید آن را بهینه کنید تا به صفحه اول بیاورد.

نسخه رایگان MonsterInsights در دسترس است ، اما نسخه حرفه ای به شما امکان ردیابی پیشرفته ، داده های اضافی ، ادغام تجارت الکترونیکی و موارد دیگر را می دهد.

مقالات مرتبط