لینک های داخلی چیست؟

لینک های داخلی

استراتژی ها و ابزارهای کاربردی لینک های داخلی بخش مهمی از یک استراتژی SEO موفق است.

لینک های داخلی کوچک اما قدرتمند، ساده و در عین حال پیچیده به کاربران کمک می کند تا از طریق محتوای شما حرکت کرده و به خزنده های موتور جستجو در مورد نحوه عملکرد وب سایت شما اطلاعات دهند.

اگر می خواهید محتوای خود را برای SEO بهینه کنید، باید نکات لینک های داخلی را یاد بگیرید که کجا قرار دهید و چرا اهمیت دارند.

در این پست ما به لینک های داخلی پرداخته و نکات لینک های داخلی را توضیح می دهیم.

لینک های داخلی چیست؟

لینک های داخلی لینک هایی از یک صفحه به صفحه دیگر در یک دامنه واحد هستند. اینها با لینک های خارجی که به صفحات یک وب سایت متفاوت اشاره می کنند متفاوت است که در مقالات آینده تمام نکات لینک های خارجی را بررسی خواهیم کرد. هر وب سایت دارای بیش از یک صفحه باید از طریق لینک داخلی به هم متصل شود.

به صفحه اصلی وب سایت خود فکر کنید. در ناوبری بالا، احتمالاً منویی دارید که به سایر صفحات داخلی لینک دارد. این می تواند صفحات درباره، خرید و تماس شما باشد. این ساختار لینک داخلی برای SEO ضروری است زیرا معماری سایت را ایجاد می کند و ارزش لینک شما را بهبود می بخشد.

نکات لینک های داخلی

چندین نوع لینک داخلی وجود دارد. علاوه بر لینک های موجود در صفحه اصلی، منو، خبر پست و غیره می توانید لینک هایی را نیز در محتوای خود اضافه کنید. ما آن را لینک های متنی می نامیم. لینک های متنی کاربران شما را به مطالب جالب و مرتبط راهنمایی می کند. علاوه بر این، آنها به خزنده های موتور جستجو این امکان را می دهند که دریابند محتوای سایت شما به چه چیزی مرتبط است و ارزش آن محتوا را تعیین می کنند. هرچه تعداد لینک های یک صفحه مهم بیشتر شود، از نظر موتورهای جستجو اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین، لینک های داخلی خوب برای SEO شما بسیار مهم است.

اما تا زمانی که ساختار لینک داخلی قوی داشته باشید، وب سایت شما توسط خزنده های موتور جستجو نمایه سازی و رتبه بندی می شود.

5 دلیل لینک داخلی برای SEO

لینک داخلی یکی از ارزشمندترین سلاح های SEO است. چرا؟ چون کار می کند. الگوریتم یادگیری ماشین گوگل از روزهای اولیه سئو پیشرفت زیادی داشته است. هرچقدر که الگوریتم پیشرفته باشد، هنوز تغییرات ساده ای وجود دارد که با توجه به نکات لینک های داخلی می تواند بدون بازی موتورهای جستجو، بلافاصله باعث افزایش SEO شود.

این یک ترفند یا حیله نیست و انجام آن نیز مطمئناً سخت نیست. نکات لینک های داخلی را مطالعه کنید تا به آسان بودن آن پی ببرید.

  1. به فهرست بندی سایت شما در Google کمک می کند.
  2. کسب درآمد از صفحات محتوای خوب را افزایش می دهد.
  3. لینک داخلی، قدرت سایت را به صفحات داخلی گسترش می دهد.
  4. لینک داخلی با انکرتکست بهینه شده برای SEO خوب است.
  5. ارزش را برای کاربران شما فراهم می کند.

بیشتر بخوانید : 10 نکته جذاب سئو محتوا

ارزش لینک های داخلی و لینک های متنی به محتوای شما وابسته است زمانی که از صفحه ای به صفحه ی دیگر لینک میدهید ابتدا باید بررسی کنید که آیا آن صفحه رنکی دارد یا خیر! اگر رنک بالایی داشته باشد از آن صفحه به صفحات دیگر لینک می دهید تا صفحه مورد نظر نیز رنک پیدا کند. امیدوارم نکات لینک های داخلی برای دوستان مفید شده باشد.

مقالات مرتبط