نحوه طراحی وب سایت ساده و در عین حال کاربردی را آموزش  ببینید؟

در این پست، نحوه طراحی وب سایت را گام به گام بررسی می کنیم. از تعریف دامنه وب سایت شما گرفته تا راه اندازی و مقیاس بندی، ما همه آن ها را بررسی خواهیم کرد. هر کسی می تواند یک وب سایت طراحی کند. یادگیری نحوه طراحی وب سایت نیاز به کمی کسب دانش، صبر و حوصله  دارد که هنگام یادگیری موثر یک مهارت جدید، ضروری است. اگر یکی از این ویژگی ها را دارید و خود را به عنوان یک طراح مشتاق وب سایت دوست دارید یا خود را کنجکاو می دانید که چگونه می خواهید طراحی وب را شروع کنید این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

نحوه طراحی وب سایت

در دو سال گذشته، صنعت طراحی و توسعه وب سایت و خدمات طراحی سایت تفاوت زیادی در نحوه طراحی وب مشاهده کرده است. طراحی وب سایت دیگر کار سختی نیست. این که آیا طراحی وب نقشی خلاقانه است و کار در نقش خلاق می تواند پاداش خوبی داشته باشد، اما به شرطی که دائماً از خود الهام بگیرید. طراحی یک وب سایت کاربردی به هوش، دانش و تجربه زیادی نیاز دارد.

 وقتی نوبت به توسعه وب سایت از ابتدا می رسد، نباید فقط به ظاهر آن توجه کنید بلکه باید خدمات طراحی سایت را در نظر بگیرید که آیا می تواند نتایج را ارائه دهد یا خیر. این بدان معناست که شما نمی توانید یک وب سایت را از نظر ظاهر آن قضاوت کنید، بلکه باید به جنبه های مختلف آن مانند توسعه وب سایت که به رشد تجارت شما کمک می کند نیز فکر کنید.

شرکت هایی که خدمات طراحی وب ارائه می دهند، اطمینان حاصل کنند که تمام اصول مهم طراحی وب را در نظر می گیرند تا بتوانند وب سایت های کاملی را برای مشتریان خود بسازند.

6 اصل مهم نحوه طراحی وب سایت

نحوه-طراحی-وبسایت
  • ساده بمانید

هرگز به دنبال طرح های پیچیده ای نباشید که باعث ایجاد سردرگمی در بین بازدیدکنندگان شود. این بدان معناست که به جای خدمات طراحی وب سایت پیچیده باید سعی کنید با ساده بودن و در عین حال موثر بودن، توجه بازدیدکنندگان خود را جلب کنید. در واقع، برخی از بزرگترین مارک های جهان ایده داشتن یک وب سایت ساده را دارند که بتواند به راحتی توسط مشتریان آنها، استفاده شود.

  • باید آموزنده باشد

هدف اساسی از داشتن یک وب سایت، آگاه سازی مردم از کسب و کار شما و محصولات و خدمات متفاوتی است که به مشتریان ارائه می دهید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که سایت شما آموزنده است. همچنین، در توسعه وب سایت همه اطلاعات مهمی که می خواهید به مشتریان ارائه دهید باید به شیوه ای مناسب سازماندهی شوند. به طور خلاصه، شما باید به ترتیب اطلاعات وب سایت خود را به روز کنید در غیر این صورت، نمی توانید به هدف خود برسد.

طراحان مجرب وب دیگر فقط وب سایت ها را “تمیز و زیبا به نظر نمی رسانند” ، بلکه باید به تجربه کاربران و داستانهای آنها نیز توجه کنند. شما باید اطلاعات مربوطه را در مورد همه محصولات و خدماتی که می فروشید در وب سایت خود داشته باشید.

  • انتخاب رنگ ها

ظاهرو رنگ وب سایت شما در مورد نحوه طراحی سایت و تجارت شما صحبت می کند، بنابراین باید بر ظاهر آن نیز تمرکز کنید. یکی از بهترین راه ها برای شگفت انگیز جلوه دادن وب سایت شما انتخاب رنگ های مناسب و استفاده از آنها به روش مناسب است. برای برجسته کردن دکمه های فراخوانی، از رنگهای اصلی مناسب و منحصر به فرد روشن استفاده کنید تا کاربران بتوانند به راحتی چیزهای مهم فرآیند بعدی را درک کنند.

شما می توانید از رنگ ها برای تشخیص موارد مختلف در وب سایت خود استفاده کنید که به ظاهر آن و همچنین عملکرد آن کمک می کند. همیشه به خاطر داشته باشید که استفاده بیش از حد از هر چیزی می تواند ظاهر وب سایت شما را خراب کند و همین امر در مورد رنگ ها نیز صدق می کند. بنابراین از آنها به گونه ای استفاده کنید که برای شما مفید باشد.

  • از فونت های مناسب استفاده کنید

گاهی اوقات افراد سعی می کنند خلاق تر شوند و از فونت های غیر معمول استفاده کنند که درک اطلاعات ارائه شده در وب سایت شما را برای کاربران دشوار می کند. شما در طراحی وب باید یک نوع حروف را انتخاب کنید که در همه اندازه ها و دستگاه های مختلف خوب کار کند. هرگز نباید از فونت های پیچیده در وب سایت خود استفاده کنید زیرا می تواند تجربه کاربران را خراب کند که در نهایت می تواند برای کسب و کار شما فاجعه بار باشد.

همیشه خوب است به خاطر داشته باشید که یکی از مهمترین اهداف خدمات طراحی وب سایت شما این است که افراد بیشتری را با ارائه تجربه کاربری خوب به آنها جذب کنید تا بارها و بارها از آن بازدید کنند. با این حال ، اگر نتوانید تجربه کاربری شگفت انگیزی را به بازدیدکنندگان ارائه دهید، آنها ممکن است دوباره از سایت بازدید نکنند. بنابراین، فونت هایی را انتخاب کنید که جذاب و در عین حال آسان درک شوند، به جای اینکه به دنبال چیزی باشید که بسیار پیچیده است.

  • به سایت خود اجازه دهید با کاربران ارتباط برقرار کند

شما همیشه باید سعی کنید طراحی وب را به شکلی عالی که با کاربران ارتباط برقرار کند بسازید. هنگامی که کاربران از وب سایت شما بازدید می کنند در صورت مواجه شدن با مشکلی نباید احساس درماندگی کنند. بنابراین بر طراحی وب سایتی متمرکز شوید که به بهترین شکل ممکن با کاربران ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال ، اگر مشتری فرم خاصی را در وب سایت شما پر می کند و در این مدت با مشکلی روبرو می شود ، وب سایت شما باید این پتانسیل را داشته باشد که به شخص موردنظر نوعی راهنمایی بدهد تا بتواند کار خود را انجام دهد.

  • همان سبک بصری را در سراسر طراحی وب سایت خود حفظ کنید

گاهی اوقات اتفاق می افتد که وقتی کاربران از یک صفحه وب خاص بازدید می کنند، آن را خیره کننده می دانند. با این حال، وقتی از صفحه دیگری در سایت شما بازدید می کنند، ممکن است ظاهر و احساس و طراحی وب را دوست نداشته باشند. این اتفاق می افتد اگر سبک های بصری خود را تغییر دهید، که به سختی یک تکنیک جالب در طراحی وب محسوب می شود. از آنجایی که می تواند نقش مهمی در تغییر تجربه کاربر داشته باشد. اگر نمی توانید از چنین تکنیک هایی عادلانه استفاده کنید، بهتر است از آنها اجتناب کنید.

  • باید منحصر به فرد باشد

همیشه سعی کنید یک وب سایت منحصر به فرد بسازید که بتواند رقابت سختی را برای رقبای شما رقم بزند. اگر وب سایت شما از این ویژگی منحصر به فرد برخوردار نباشد، نمی توانید توجه کاربران را برای مدت طولانی جلب کنید. باید چیزی منحصر به فرد در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید که دیگران در بازار نمی توانند به آنها ارائه دهند.

پس اگر بر تمام اصول نحوه طراحی وب تمرکز کنید، قطعاً می توانید یک وب سایت با عملکرد بالا ایجاد کنید.

نتیجه گیری

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که هیچ فضای بصری را با اطلاعاتی که کاربران شما نمی خواهند یا به آنها احتیاج ندارند، شلوغ نکنید. در نحوه طراحی وب سایت، ساده نگه داشتن چیزها بسیار مهمتر است. خدمات طراحی وب سایت عالی و در عین حال ساده منجر به درک بهتر می شود.

مقالات مرتبط