منظور ازهاست وب چیست؟

هاست وب

هاست وب یا همان میزبان وب سازمانی است که فضای حافظه را روی سرورهای خود می فروشد یا اجاره می دهد. میزبانی وب به طور معمول در یک مرکز داده انجام می شود، که خدمات را به مشتریان ارائه می دهد تا بتوانند وب سایت ها را در اینترنت منتشر کنند. میزبان وب همچنین می تواند فضای مرکز داده و اتصال اینترنت را برای سرورهای متعلق به دیگران فراهم کند.

وب سایت هایی وجود دارد که میتوانند از انواع هاست استفاده کنند. در این مقاله برای اشنایی بیشتر با انواع هاست ها با ما باشید.

هاست (که به عنوان میزبانی وب نیز شناخته می شود) کسب و کار نگهداری فایل ها برای یک یا چند وب سایت است. مهمتر از فضای رایانه ای که برای فایل های وب سایت در نظر گرفته شده است، اتصال سریع به اینترنت است. به طور معمول، یک کسب و کار جداگانه که میزبان سایت خود باشد، نیاز به اتصال مشابه دارد و هزینه زیادی نیز خواهد داشت. استفاده از هاست به بسیاری از شرکت ها اجازه می دهد هزینه اتصال سریع اینترنت را برای سرویس فایل ها تقسیم کنند.

هاست وب ممکن است یا ارائه دهنده خدمات اینترنت باشد یا شرکتهایی که به طور خاص خدمات میزبانی وب ارائه می دهند باشند. مانند GoDaddy ، BlueHost و FatCow و یا شرکت های ایرانی ایران هاست، ایران سرور ، میزبان و …

انواع مختلفی از هاست وب

هاست

انواع مختلفی از خدمات هاست وب ازجمله هاست مشترک، هاست نمایندگی فروش، هاست اختصاصی، هاست مدیریت شده، هاست مجازی، هاست وب ابری، هاست خوشه ای وجود دارد. اینجا ما چند مورد از انواع هاست ها را به شما معرفی میکنیم:

  • هاست مشترک: سایت های متعددی در یک سرور میزبانی می شوند.
  • هاست نمایندگی فروش: مشتریان مجاز هستند خود میزبان وب باشند.
  • هاست اختصاصی: مشتری یا کاربر کنترل کامل سرور را به دست می آورد، اما در واقع مالک سخت افزار نیست.
  • هاست مدیریت شده: کاربر یا مشتری، کنترل کاملی ندارد و به میزبان وب اجازه می دهد از کیفیت خدمات اطمینان حاصل کند. کاربر ممکن است داده ها را با استفاده از FTP یا ابزارهای مدیریت از راه دور مدیریت کند.
  • هاست مجازی: تعدادی از شرکت های میزبانی خدمات خود را هاست مجازی توصیف می کنند.هاست مجازی معمولاً به این معنی است که خدمات آنها شفاف خواهد بود و هر وب سایت دارای نام دامنه خاص خود و مجموعه ای از آدرس های ایمیل است. برخی از شرکت های میزبانی به شما اجازه می دهند سرور مجازی خود را داشته باشید، ظاهراً سروری را کنترل می کنید که کاملاً به سایت شما اختصاص داده شده است.

کسانی که به دنبال هاست وب هستند قبل از انتخاب سرویس هاست وب، نیازهای خود را بررسی کنند. برخی از این موارد ممکن است شامل نرم افزار سرور پایگاه داده، نرم افزاری برای نوشتن اسکریپت ها، ایمیل هایی برای اهداف تجاری و سیستم عامل ارائه شده باشد. اگر میزبان وب همچنین یک سیستم مدیریت محتوای وب را ارائه دهد، اغلب جنبه های فنی یک وب سایت به راحتی قابل مدیریت هستند.

مقالات مرتبط