نحوه ایجاد محتوای عالی برای بهبود SEO

محتوای عالی برای سئو

از دهه ها پیش، دیدگاه های متفاوتی در مورد نحوه ایجاد محتوا برای بهبود SEO وجود دارد. برای مدتی این تفکر وجود داشت که محتوا باید کوتاه، سریع و ساده باشد. این ایده مبتنی بر این بود که مصرف کنندگان آنلاین کوتاه مدت هستند و نیاز به اطلاعات سریع و آسان دارند. بعد ها خلاف این ایده ثابت شد یعنی هرچه مصرف کنندگان بیشتر محتوای با کیفیت بخوانند و با آن درگیر شوند رتبه بهتری در جستجو خواهند داشت.

با این حال، به طور قابل توجهی مشاهده می شود که محتوای با کیفیت، عالی است. برای شروع اولیه بهتر است از محتوایی حدود 500-800 کلمه ای شروع کنید و به طور مرتب محتوای خود را به روز کنید. بهتر است در به روز رسانی های سایت 500 کلمه ی دیگر به محتوا بیافزایید زیرا این کار مرتب را، گوگل دوست دارد و به طور کلی برای بهبود SEO بهتر است، زیرا طولانی ترین و با کیفیت ترین محتوا به دو صفحه اول در نتایج جستجو می رسد.

بیشتر بخوانید : 12 نکته مهم سئو برای وب سایت شما

6 مزیت محتوای بلند و بهینه سازی شده

محتوای بلند وبهینه سازی شده که سرشار از اطلاعات، لینک ها و کلمات کلیدی می باشد دارای مزایایی است که در زیر آورده شده است:

 • بک لینک بیشتری کسب می کند.
 • سهام اجتماعی بیشتری به دست می آورد.
 • ارزش SEO طولانی مدت را ارائه می دهد.
 • علائم تجاری قوی تری ایجاد می کند.
 • با سیگنال های RankBrain گوگل پاداش می گیرد.
 • نرخ کلیک را بهبود می بخشد و نرخ از دست دادن مخاطب را کاهش می دهد.

7 روش نوشتن محتوای بلند و بهینه سازی شده

نوشتن محتوای بلند و بهینه سازی شده برای گوگل اهمیت زیادی دارد. ناگفته نماند که همه محتواها برابر نیستند. برای اینکه محتوای شما SEO را طولانی مدت بهبود بخشد، باید به روش صحیح تولید شود تا بهترین شانس را برای مشاهده نتایج بدست آورد. برای نوشتن محتوای با کیفیت 7 مورد زیر میتواند مفید باشد.

 

 1. هدف های خود را مشخص کنید.
 2. با تحقیق کلمات کلیدی شروع کنید که برای بهبودSEO عالی است.
 3. محتوایی با عنوان فوق العاده بنویسید.
 4. محتوای خود را با لینک ها غنی کنید.
 5. متا داده های خود را تکمیل کنید.
 6. از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید.
 7. مطالب را مفید، مرتبط و قابل اشتراک گذاری کنید.

به طور خلاصه

ثابت شده است که محتوای بلند و بهینه سازی شده برای SEO سایت مفید است. این به بک لینک های بالاتر، ترافیک و تعامل بیشتر دست می یابد و اقتدار برند شما را نشان می دهد.

تولید محتوای طولانی به خودی خود کافی نیست. محتوای شما باید مفید، مرتبط با مخاطبان شما و به احتمال زیاد در سراسر وب به اشتراک گذاشته شود تا برای بهبود SEO موثر باشد. برای دستیابی به این منظور، وقت خود را برای تحقیق درباره شخصیت خود و موضوعی که می خواهید به آن بپردازید اختصاص دهید.

برای دستیابی به نکات سئو خوب، محتوای طولانی شما نیز باید بهینه سازی شود. این به معنی تکمیل فراداده شما، بهینه سازی تصاویر خود با متن و ارائه لینک های معتبر ورودی و خروجی در سراسر متن شما است.

مقالات مرتبط