میانگین زمان ساخت یک وب سایت

 زمان ساخت وب سایت بر حسب نوع سایت میتواند متغیر باشد. حتی وب‌ سایت‌هایی که در نگاه اول ساده به نظر می‌رسند می‌توانند زمان قابل توجهی برای ساختن وب داشته باشند. این روزها اکثر سایت ها عملکردهای پیشرفته زیادی را ارائه می دهند و این بدان معناست که زمان بیشتری برای توسعه آنها باید صرف شود. شما همچنین باید در نظر بگیرید که چقدر طول می کشد تا سایت شما برنامه ریزی و طراحی شود.

طبق تجربه ما، اگر با یک شرکت طراحی سایت در تبریز کار می کنید، زمان ساخت وب سایت معمولاً بین دو تا چهار ماه طول می کشد. با این حال، در صورت نیاز به ایجاد سریعتر سایت، می توانید از سازنده حرفه ای وب سایت ما نیز استفاده کنید که پشتیبانی مادام العمر دارد.

قدردانی از زمان لازم برای کدنویسی صحیح یک وب سایت می تواند به صاحبان مشاغل کمک کند تا زمان ساخت وب سایت بعدی خود را برنامه ریزی کنند. همچنین به شرکت های طراحی سایت و توسعه دهندگان کمک کند تا قیمت ها و انتظارات واقعی را برحسب زمان تعیین کنند.

ما موارد بسیار زیادی را دیده ایم که در آن یک خریدار وب سایت انتظار دارد یک وب سایت درعرض دو هفته طراحی و تحویل داده شود، یا مدیران پروژه انتظار دارند طراحی سایت با قیمت ارزان انجام شود. این مقاله باید بینش ارزشمندی برای جلوگیری از این موانع به شما بدهد. همانطور که بعداً بحث خواهیم کرد، زمان ساخت وب سایت در درجه اول به محدوده پروژه، تجربه توسعه دهنده و انتظارات در مورد کیفیت بستگی دارد.

اما قبل از اینکه به جزئیات داده‌های خود بپردازیم، اجازه دهید ابتدا نحوه ساخت وب‌سایت‌ها، دسته بندی و محرک‌های اصلی زمان توسعه را بررسی کنیم. هنگام صحبت در مورد توسعه وب سایت، مهم است که مشخص کنید به چه نوع طراحی وب سایت هایی اشاره می کنید.

زمان ساخت وب سایت ها می توانند از نظر وسعت، پیچیدگی و مهارت های مورد نیاز بسیار متفاوت باشند. بنابراین یک چارچوب ساده برای دسته بندی تا حد زیادی به درک این موضوع کمک می کند.

دسته بندی انواع وب سایت

  • میزبانی وب سایت ها

این دسته اول شامل سرویس های میزبانی شده «وب سایت خود را در 5 دقیقه راه اندازی کنید» مانند Wix، Squarespace و WordPress.org است. بدون مهارت‌های فنی، شما یک قالب دریافت می‌کنید که می‌توانید آن را با محتوا و تصاویر پر کنید تا زیبا به نظر برسد.

زمان توسعه معمولی: 2-20 ساعت.

  • سفارشی سازی تم

دسته دوم برای وب‌سایت‌های ساده رایج است، شما یک تم خریداری می‌کنید (یا یک تم رایگان دانلود می‌کنید) می‌توانید هر کجا که بخواهید استفاده کنید. بسیاری از سایت‌های وردپرس با این روش با استفاده از تم‌ها ساخته شده‌اند.

زمان توسعه معمولی: 10-40 ساعت

  • توسعه تم سفارشی

در دسته سوم ازطراحی وب‌سایت‌ها، شما وب ‌سایت‌های سفارشی ساخته شده بر روی CMS را پیدا می‌کنید، که معمولاً در وردپرس ساخته شده‌اند. به جای دریافت یک راه حل قالب، یک طراح، طرح های منحصر به فردی را آماده می کند که توسعه دهنده سپس به عنوان یک وب سایت سفارشی کدگذاری می کند.

زمان توسعه معمولی: 16-200 ساعت

  • وب سایت های سازمانی

آخرین دسته، وب‌سایت‌های سطح سازمانی هستند که به طور کلی از نظر وسعت بسیار بزرگتر هستند. پیچیدگی چنین وب سایت های با کد نویسی پیچیده نیاز به بررسی بیشتری دارد و باید تحلیل های اولیه به صورت کامل انجام شود.

زمان توسعه معمولی: 200-2000 ساعت

فاکتور نهایی برای زمان، مربوط به اجرای دقیق پروژه است. همانطور که تصور می کنید، سفارشی سازی بیشتر به معنای زمان و تلاش بیشتر است. به عنوان مثال برای کفش‌ها، ماشین‌ها، دوربین‌ها و سایر محصولات، در طول سال‌ها آموخته‌ایم که کیفیت اغلب به قیمت مرتبط است. استثنائاتی وجود دارد، اما به طور کلی، یک محصول گرانتر معمولاً به این معنی است که با مواد با کیفیت بهتر یا توسط صنعتگران با تجربه تر ساخته شده است.

اکثر مردم تجربه کافی برای دانستن سطح کیفیتی که باید از یک وب سایت داشته باشند را ندارند. متخصصان طراحی وب سایت تبریز کسانی هستند که از منحصر به فرد کردن هر خط کد و ساخت سایت های بی نظیر لذت می برند. اما این سطح از دقت و اصالت بیشتر با قیمتی همراه است.

پس هر سایت برحسب کیفیت، دقت و … زمان و قیمت متفاوتی دارد. اما میانگین زمان ساخت وب سایت بین 2-4 ماه می باشد.

مقالات مرتبط