بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری مبتدی چیست؟

هر مبتدی با این سوال متحیر می شود که “بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری مبتدی چیست؟

مهمترین مهارت برای یادگیری بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع در دنیای امروز داشتن علاقه و خلاقیت است. امروزه کامپیوترها حرف اول را می زنند و میزان استفاده از کاغذ و قلم کم شده است. رایانه ها در اشکال مختلف در اطراف ما وجود دارند.

افراد تازه کار برنامه نویس، باید دو سوال از خود بپرسند: “چه چیزی باعث علاقه من به این موضوع شد؟ ” و” می خواهم به عنوان یک برنامه نویس چه کار کنم؟ “

پاسخ به این سوالات اولین گام و شاید حتی کل شغل آنها را راهنمایی می کند، زیرا انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی آنها و اولین زبان برنامه نویسی برای یادگیری، به این پاسخ ها بستگی خواهد داشت.

بهترین-زبان-برنامه-نویسی-مبتدی

چه بخواهید کد نویسی را به عنوان یک سرگرمی، شغل جدید یا فقط برای تقویت نقش فعلی خود شروع کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید با کدام زبان برنامه نویسی شروع کنید.

البته پاسخ درستی وجود ندارد. اولین زبان برنامه نویسی برای یادگیری به این بستگی دارد که می خواهید در چه نوع پروژه هایی کار کنید، برای چه کسی می خواهید کار کنید یا اینکه به چه راحتی می خواهید کار کنید. امیدوارم که این راهنما به شما کمک کند تا ایده بهتری باشد برای اینکه کدام یک را دنبال کنید.

بیایید نگاهی به بهترین زبانهای برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2021 برای یک شغل و چشم انداز آینده بیندازیم:

بهترین زبان های برنامه نویسی

پایتون

پایتون

بدون شک اولین زبان برنامه نویسی برای یادگیری پایتون است. این زبان به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری مبتدی پذیرفته شده است. پایتون یک زبان برنامه نویسی سریع، آسان برای استفاده و نصب است که به طور گسترده ای برای توسعه وب، توسعه بازی های ویدیویی و سایر نرم افزارها و همچنین برای رابط های گرافیکی کاربر استفاده می شود. یوتیوب، اینستاگرام، Pinterest ، همه در پایتون داخلی هستند. زبان برنامه نویسی پایتون یک نقطه شروع عالی برای مبتدیان می باشد. صحبت از کسانی که به دنبال کار بهتر هستند، قطعا باید پایتون را یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی پایتون چندین مزیت دارد: پشتیبانی گسترده از کتابخانه، ایده آل برای ساخت نمونه های اولیه و آزمایش سریعتر ایده ها و آسانترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری است. این ابزار ویژگی های بسیاری دارد که برنامه نویسی را آسان می کند.

با این حال معایبی هم دارد: سرعت آن از اسکریپت های کامپایل شده کندتر است و برای توسعه نرم افزار تلفن همراه مناسب نیست. کاربران آن غالباً از طراحی آن شکایت دارند که به آزمایش بیشتری نسبت به سایر زبانها نیاز دارد و خطاهایی دارد که فقط هنگام روشن شدن برق ظاهر می شوند.

جاوا

جاوا

به نظر می رسد زبان برنامه نویسی جاوا پدربزرگ همه زبانهای برنامه نویسی است، اما در واقعیت حتی به اندازه زبان برنامه نویسی C ++  قدیمی نیست. زبان برنامه نویسی جاوا نسبت به C ++  حافظه بیشتری مصرف می کند و شبیه سازی های آن کند است. زبان برنامه نویسی جاوا همچنین مشهورترین زبان برنامه نویسی است. اگرچه بسیاری آن را منسوخ می دانند، اما همچنان در سراسرجهان هزاران شغل برای توسعه دهندگان جاوا وجود دارد و تقاضا همچنان زیاد است.

زبان برنامه نویسی جاوا گزینه های محبوب در سازمان های بزرگ است و برای دهه ها به همین ترتیب باقی مانده است. جاوا به طور گسترده ای برای ساخت برنامه های وب در مقیاس سازمانی استفاده می شود. اگر به دنبال یک کار مبتنی بر توسعه در یک سازمان بزرگ هستید، جاوا زبانی است که باید یاد بگیرید. زبان برنامه نویسی جاوا همچنین به طور گسترده ای در توسعه برنامه های Android استفاده می شود. امروزه تقریباً هر مشاغل به دلیل وجود میلیاردها کاربر اندروید به برنامه اندروید نیاز دارند. با توجه به این واقعیت که گوگل یک چارچوب عالی برای توسعه آندروید مبتنی بر جاوا Android Studio ایجاد کرده است، فرصتی بزرگ برای توسعه دهندگان جاوا ایجاد می کند.

C / C ++

C ++ یک زبان برنامه نویسی شی گرا ( پر کردن شکاف های زبان C ) در ساخت برنامه های کاربردی در مقیاس بزرگ، بهترین زبان برنامه نویسی محسوب می شود. پشتیبانی از کتابخانه و سرعت زبان، زبان برنامه نویسی  c++ را به گزینه ای محبوب در جامعه تجارت با فرکانس بالا نیز تبدیل کرده است. این برنامه به طور خاص برای توسعه نرم افزار، سیستم عامل، بازی های ویدئویی و موتورهای جستجو استفاده می شود.

 اگر می خواهید یک برنامه نویس در سطح سیستم باشید، زبان برنامه نویسی C / C ++  زبانی است که باید یاد بگیرید. زبان برنامه نویسی C ++  نیز به دلیل سریع و پایدار بودن بسیار مورد استفاده برنامه نویسان رقابتی قرار می گیرد. از سوی دیگر، باید بدانید که یادگیری C ++  زبان بسیار سختی است، زیرا بسیار پیچیده است.

جاوا اسکریپت

یکی دیگر از زبان های بسیار باورنکردنی جاوا اسکریپت است. زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت اغلب به عنوان زبان برنامه نویسی سمت کلاینت استفاده می شود، به این معنی که کد آن، در یک صفحه HTML نوشته می شود. هنگامی که کاربر صفحه ای را با جاوا اسکریپت مشاهده می کند، اسکریپت به مرورگر ارسال می شود، که باید واکنش نشان دهد. جاوا اسکریپت به دلیل محبوبیت خود، پیشروترین چارچوب آزمایش اتوماسیون است.

با JavaScript هیچ چیزی برای نصب وجود ندارد زیرا از قبل در مرورگرها تعبیه شده است، بنابراین از نظر راه اندازی آسانترین زبان برنامه نویسی برای شروع کار است.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را می توان در ویترین فروشگاه ها، ابزارهای تحلیلی ، ابزارک ها و تعاملات وب یافت. تنها نکته منفی این است که جاوا اسکریپت می تواند به عنوان نقض امنیت مورد سوء استفاده قرار گیرد و این واقعیت که می توان آن را در مرورگرهای مختلف، تفسیری متفاوت کرد.

باز هم، اگرچه یادگیری آن سخت ترین نیست، اما مطمئناً به آسانی پایتون نیست.

پس بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری چیست؟

  1. اگر به دنبال چیزی آسان هستید: پایتون
  2. اگر می خواهید یک پایه محکم برای ایجاد یک توسعه دهنده اصلی ایجاد کند: C
  3. اگر به دنبال کار هستید یا می خواهید برنامه های تلفن همراه ایجاد کنید: جاوا
  4. اگر می خواهید توسعه front-end را امتحان کنید: Javascript

به طور خلاصه، پایتون ساده ترین وآسان ترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری ، C ++  قوی ترین، جاوا اسکریپت بیشترین تقاضا و جاوا بهترین طول عمر را دارد.

علاوه بر مقایسه مزایا و معایب زبان های برنامه نویسی، حتماً فرصت های حرفه ای را که می توانند به شما ارائه دهند در نظر بگیرید.

راجر کولیر میگوید هر کدام از زبان های برنامه نویسی سختی های خود را دارد حتی اگر با پایتون شروع کنید. شروع کار ناامیدکننده خواهد بود پس قوی باشید شما چیزهای زیادی برای به دست آوردن از آن دارید!

به شما توصیه می کنیم که بعد از انتخاب اولین زبان، یادگیری خود را متوقف نکنید. بهترین برنامه نویسان، دانش تمام زبان های برنامه نویسی را دارند. بعد از اینکه یکی را یاد گرفتید، یادگیری بقیه زبان ها راحت تر خواهد بود.

” یادگیری یک سفر بی پایان است.”

مقالات مرتبط